Ostadar.org / Urretxu-Zumarragako Ostadar Mendi Taldea
Urretxu-Zumarragako Ostadar Mendi Taldea 18+ urtez ibilaldiak euskaraz dokumentatuz
laguntzailea Alex Kirolak
 
eu | es   
 [ Hemen zaude:   ]
   
Beitia argazkia

Datorren 2017ko maiatzaren 21ean, Urretxu-Zumarragan, Iñaki Beitiaren omenezko 21. Mendi-martxa antolatuko dugu.

Behar duzun informazio guztia http://www.beitia.org webgunean aurkituko duzu.

OSTADAR Mendi Taldearen 4. Haur argazki rallyaren argazkiak
B

Bistara itzazu datorren abenduaren 5etik aurrera (21:00etatik aurrera) webgune honetan OSTADAR Mendi Taldeak antolatutako Mendi eta Naturako Haur Rallyaren IV. Edizioaren argazki irabazleak baita argazkirik onenak ere!


Elurrolde bat AEBtan

Elurrolde baten aurrean jakin beharreko aholkuak ikas itzazu.

Goierriko Bira

Hona hemen, Goierriko Bira egin eta gero, talde eta banakoen eskura uzten dugun informazioa.

Behar duzun informazio guztia hemen aurkituko duzu.

Gaurko eguraldia
Haurrentzako Mendiko argazkien IV. OSTADAR Rallya

Mendiko eta Naturako argazkien VII. OSTADAR Lehiaketa -Ebazpena-

Guztira 254 argazkilarik hartu duzue parte, eta igorritako argazkiak 662 izan dira. Parte-hartzaileen jatorria zabala izan da eta ikusten ari da. Besteak beste halako jatorritik etorri zaizkigu argazkiak: Argentina, Bolivia, Txile, Espainia, Erresuma Batua, Frantzia, Israel, Kolonbia, Mexiko, Portugal, Suitza, Venezuela... hurbilagotik berriz ere Euskal Herritik jasotako argazkiak ugariak izan dira; Kataluniatik eta Madrildik jasotako argazkiak ere ugariak izan dira.

Epai-mahaia halako lagunek osatu dute: Bergarako Agustin Gurrutxaga, Joseba Leturia eta Benito Cantero.

Osorik ikusi argazki galeria [>>]

Saritutako argazkiak eta epaileek aukeratutako argazkiak:
  • 1. Saria - Aguantando la ventisca - Juan Ángel Regaña (Mioño - Castro Urdiales - Kantabria).
  • 2. Saria - Danza vertical - Maria Torres (Lleida).
  • 3. Saria - Contemplando el objetivo - Iñigo Cía da Riva (Iruñea - Nafarroa).
  • 1. Finalista - Secretos de la oscuridad - Adrián Vázquez - (Ponferrada - Leon).
  • 2. Finalista - Después de la ascensión - Joan Masdeu (Ripoll - Girona).
  • 3. Finalista - Escalada atemporal - Joan Masdeu (Ripoll - Girona).
  • 4. Finalista - Compenetración - Oscar Castelao (Estác - Lleida).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Negoa 1 - Juan Ramón Llavori (Zumaia - Gipuzkoa).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Los sueños del K2 - Javier Camacho (Iruñea - Nafarroa).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Mundo Frío - Patxi Jato (Ermua - Bizkaia).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Parapente en L'Aiguille du Midi (Chamonix) - Jose Roldán - (Badalona - Barcelona).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Izenbururik gabe (Sin título) - Noemí Garcia (Malaga).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Txana - José Javier Rubio (La Roda - Albacete).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Entre luces y sombras - Javier Camacho (Iruñea - Nafarroa).
  • Epai-mahaiak aukeratua - HX2 - Carlos Díaz-Recio (Las Palmas de Gran Canaria - Las Palmas).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Sombras y texturas - Andoni Epelde (Arrasate - Gipuzkoa).
  • Epai-mahaiak aukeratua - La grande grotta - Saioa Cano (Orio - Gipuzkoa).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Descanso merecido - Joan Masdeu (Ripoll - Girona).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Urbasa - Juan José López (Bergara - Gipuzkoa).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Ruta concluida - José Manuel Muñoz (Madril).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Blue Water - Santiago Yániz (Laudio - Araba).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Mushing - Asier Azarola (Ezkio-Itsaso - Gipuzkoa).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Herriko akzesita - Oberland - Juanjo Kerexeta (Zumarraga - Gipuzkoa).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Ascensión - José Antonio Sancho (Becerril de la Sierra - Madril).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Bajo tierra - Raúl García (Palma de Mallorca - Illes Balears).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Última cresta - Paco Rosés (Barcelona).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Roca y asfalto - Alberto San Nacianceno (Donostia - Gipuzkoa).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Camping del Alpamayo - Sergio Villarroya (Pinoso - Alacant).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Agua sólida - Andoni Epelde (Arrasate - Gipuzkoa).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Entre algodones - Fernando Casaus (Poleñino - Huesca).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Margalef - Saioa Cano (Orio - Gipuzkoa).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Último esfuerzo - Miguel Angel Artús (Tossa de Mar - Girona).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Collado Cho La - Juan José López (Bergara - Gipuzkoa).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Mendiko eskia - Mikel Zubeldia (Tolosa - Gipuzkoa).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Entre luces y sombras - Juan Ángel Regaña (Mioño - Castro Urdiales - Kantabria).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Bakardadea - Albert Miguel (Barcelona).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Sombras - Juanjo Sierra (Madril).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Colgarse - Carmen Llamas (Bullas - Murtzia).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Glaciar blanco - Barre des Ecrins - Manuel Hernández (Atarrabia - Nafarroa).
  • Epai-mahaiak aukeratua - Campamento - Eugenio Pedro Brizuela (Santa Fe - Argentina).
  • Epai-mahaiak aukeratua - E draconian - José Javier Rubio (La Roda - Albacete).